Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Tere,

Minu nimi on Markko. Viimase nelja aasta jooksul on kestvussport ennast märkamatult minu päevakavasse surunud. Seda nähtavasti jäädavalt.

Esialgu oli eesmärgiks ainult füüsilise vormi hoidmine. Kuna olen viimased kümmekond aastat pidanud maailma eri paigus sukeldumisinstruktori ametit ja nendest kümnest omakorda neli aastat tegelenud peaasjalikult sügavate ja väga sügavate tehniliste ning koopasukeldumistega, siis ei saanud ma endale lubada, et väsin neli tundi kestva sukeldumise esimesel tunnil juba ära. Minu kaaslaste ja minu elud sõltusid sõna otseses mõttes sellest, kui heas vormis ma olin.

Tollel hetkel kusagil Tai džunglis üle pika aja esimest korda jooksususse jalga tõmmates ei osanud ma isegi oma kõige metsikumates unenägudes ette kujutada, et 2016. aasta septembris finišeerin esimese eestlasena ühe maailma kõige raskemaks peetava, 340km pikkuse ja peaaegu 30 000 tõusumeetriga Tor des Geants nimelise ultrajooksu! 

Jäägitult iseendasse uskudes on kõik võimalik!

Selle vahepealse aja jooksul olen teinud lugematu hulga tunde trenni, võistelnud edukamalt ja vähemedukamalt ning sobiva kütuse otsingutel pressinud omale sisse ilmselt kõik turul vähegi saadaolevad geelid ja spordijoogid. Paljud nendest on jäänud kinni suulakke ja hammaste külge, paljud jõudnud makku, mõni sealt ka tuldud teed pidi uuesti väljunud, et oma elu põõsas edasi elada.

Singapuris elades ja seal võisteldes tutvustas üks hea tuttav mulle Tailwindi ja teatas enesekindlalt, et see on ainukene kütus, mida mul edaspidi vaja läheb! Ja edasine nagu nad ütlevad, on ajalugu.

Minu eesmärgiks on pakkuda Sinule maailma parimat spordijooki, et Sina saaksid oma unistuste ja eesmärkide täitmisele keskenduda!

Olgu selleks siis elu esimene 10km jooks, nelja osalejaga külatriatlon või hoopis mõni suurem spordisündmus nagu näiteks Tartu Rattamaraton, Laulasmaa Ultra, mitmepäevane moto- või kajakimatk.

Ma olen terve oma teadliku elu sporti teinud ja nagu iga väike poiss ühel hetkel ka Olümpiamängudest unistanud. Sinna ma kahjuks ei jõudnud (ikka päris pikk tee jäi minna), aga sain siiski ühel hetkel aru, et kõik, mis ma oma elus saavutanud olen on tulnud kas otseselt tänu spordile või on kuidagi spordiga seotud olnud. Tänasel päeval töötangi läbi oma coachingu ettevõtte Telesis Coaching sportlaste vaimse poolega ja plaanin lähema paari aasta jooksul asuda õppima spordipsühholoogia doktoriõppesse. See on minu võimalus spordile tagasi anda!

Edasi tee nii - loe Tailwindi kohta lähemalt, tutvu ka teadussektsiooniga ja alles siis esita tellimus ja too paari päeva pärast Tailwind postiautomaadist ära. Nüüd pane trennivarustus selga ja astu uksest välja, sest keegi teine ei saa Sinu eest Sinu eesmärke täita!

Loomulikult maini kohe ka kõikidele sõpradele, kust maailma parimat spordijooki saab!

 

Nael kummi ja kannad villi,

Markko